Anders Skytte Agergaard Jensen fra 3.j er udnævnt til Månedens Elev November 2018.  På tredje år gør han en stor og uvurderlig indsats for skolens elever og for skolen, dels som elevrådsformand og elevrepræsentant i skolebestyrelsen, dels som elevrepræsentant i kunstudvalget og nu også i Gallaudvalget. Anders gør i det hele taget en masse gode ting til gavn for os alle sammen på Rosborg. TAK for det  Og STORT TILLYKKE til Anders! 

Oktober 2018: Rosa, Cilke og Jessica fra 3x️

Maj 2018: Kasper Niklas fra 3.k

Marts 2018: Mahmoud Mohamad Mansour fra 2.u

Februar 2018: Rebecca Mynte Winterskov Kristiansen fra 3.c

Januar 2018: Johan B. Kviesgaard, 3.x

November 2017: Magnus S. Bakke, 3.y

September 2017: Thishan Sriganesamoorthy, 3.j

April 2017: Liv Markdal Pedersen. 1.p

Marts 2017: Lasse Sigvert, 3.f

Februar 2017: Mette Hobo Hauser, 1.u, og Halla Ehssan El-Jechy, 1.i

Januar 2017: Anna Sofie Daugaard, 3.u

November 2016: Anton Lejre Poulsen, 3.z

Oktober 2016: Nicolai Holck Puggaard Mortensen, 2.b

September 2016: Ellen Stenbjerg Gregersen, 3.u.

April 2016: alle eleverne i 1j :-)

Marts 2016: Lisbeth Lyngkjær Pedersen, 2a

Februar 2016: Andreas Skibsted Bengtsen og Bjarke Sandvej Stjernholm fra 3. u

Januar 2016: Sofie Skov, 2.x

December 2015: Viktor Glavind, 2.x

September 2015: Line Damgaard Kristensen og Amalie Sofie Skov Laursen, 3.b

August 2015: Sofie Hilgaard Pedersen, 3.z

April 2015: Melike Kocbay, 3.b

Marts 2015: Simon Hess Larsen, 2.e

Februar 2015: Mathu J. Mahendrarajh, Ida M. Kjær, Cecilie B. Cargnelli, Christina G. Eriksen og Abdul R Estalef fra 2x BT

Januar 2015: Sidsel B. Wittig og Anne Fagerlund Nielsen, 3.u

November 2014: Daniel Solgaard, 2.p

Oktober 2014: Magnus Refsgaard, 2.e

September 2014: Mirna Nimeh Abdel-Halib, 3.y

Maj 2014: Emil Lillegaard Hansen, 2.y

April 2014: Kasper Juul Møller, 2.f

Marts 2014: Andreas Okkels Overgaard Thomsen og Philip Nygaard Schmidt fra 3.v

Februar 2014:Moises Alberto Suarez Zdunek, 2.x

November 2013: Jeppe Tranekær Nielsen, 3v, og Jens Pers Kaltoft, 3z

Oktober 2013: Gabriel Obafemi Sebastian Bødk Johnson og Jesper Hougaard Jæger fra 1.e

September 2013: alle eleverne i 2s :-)

August 2013: Marie-Louise Ryom, Thomas Lykkegaard, Josefine Vad Birkholm fra 2z

Maj 2013: Nanna Frederiksen, Kirstine Brauchli Dam Jensen, Line Møller Laursen og Clara Tubæk Hansen fra 2x

April 2013: Malte Fynboe Manniche Ebert, 2e

Marts 2013: Heloisa Cantero Desmonts Silva, 2x (udvekslingsstudent)

Februar 2013: Caroline Poulsen, 2c

Januar 2013: Theodor William Lundberg, 3z

December 2012: Mathias Madsen, 2y

November 2012: Andreas Kristian Brink, 1r

Oktober 2012: Anna Skovgaard Nielsen, 2z

September 2012: Erol Erdogan, 3x

August 2012: Raha Asadi, 2a

Juni 2012: Julia Bratland, 2y